Rycerze Kolumba Parafia św. Jakuba Ap. w Łebie

Inicjacja Rycerzy Kolumba w Łebie

Utworzono: 09-09-2017

Dnia 09 września 2017 w Sali Rycerskiej Zakonu Rycerzy Kolumba w Lęborku 7 mężczyzn z Łeby i okolicznych miejscowości dostąpiło zaszczytu inicjacji na pierwszy stopień w Zakonie Rycerzy Kolumba, tworząc Okrągły Stół, którego kapelanem został  Proboszcz Parafii Św. Jakuba  ks. Zenon Myszk.

Z inicjatywy ks. Proboszcza ceremonię inicjacji  poprzedziła czerwcowa wizyta  Wielkiego Rycerza Rady Lęborskiej Jacka Perlaka, podczas której przekazał on nowowstępującym szeroką wiedzę o Zakonie.

Ten wysiłek organizacyjny wśród katolickich mężczyzn  zasiał ziarno wizji pełnienia swego rodzaju posługi Bożej. Przyniosło to obfity plon i wymierne efekty w postaci przyjęcia w szeregi Rycerzy 7 nowych członków, pełnych pomysłów i energii do czynienia dobra na rzecz miejscowej wspólnoty parafialnej.

Warto podkreślić, że podczas Ceremonii przystąpił do wspólnoty również nasz Proboszcz, co nie jest bez znaczenia dla szybkiego rozwoju  Zakonu Kolumba w Łebie, czego sobie i nowym braciom  z całego serca życzę.

Bóg zapłać członkom zespołu Inicjacyjnego Rycerzy Kolumba  Rady 15820 im. Ks Biskupa Konstantyna Dominika z Lęborka za trud włożony w przygotowanie uroczystości.

Zbigniew Gierczak

Przewodniczący Okrągłego Stołu