Rycerze Kolumba Parafia św. Jakuba Ap. w Łebie

Utworzono: 21-01-2020

Rycerze Kolumba Rada 17316

Im. św. Michała Archanioła w Łebie

Dnia 30.11 2018 roku do wspólnoty katolickich mężczyzn –  Rycerzy Kolumba Okrągłego stołu w Łebie przyjęliśmy nowych członków.

Zaszczytu dostąpiło  15  mężczyzn z obu łebskich parafii: św. Jakuba Apostoła oraz WNMP. Warto podkreślić , że wśród nowych członków znależli się proboszcz parafii WNMP ojciec Mariusz Legieżyński oraz wikary ks. Karol Misiurski z parafii św. Jakuba Apostoła co na pewno zmotywuje naszych nowych Braci Rycerzy do bardziej owocnej pracy na rzecz bliźnich.

31 maja 2019 roku kolejnych 9 mężczyzn przystąpiło do naszego zakonu.

11 czerwca 2019 roku w obecności Zacnego Delegata Rejonowego Brata Jacka Perłaka ukonstytuowała się Rada Rycerzy Kolumba działająca przy parafii św Jakuba Apostoła oraz WNMP w Łebie. Patronem nowo utworzonej Rady został wybrany Św. Michał  Archanioł.

Podczas spotkania dokonano wyboru władz Rady.

Rada Najwyższa Rycerzy Kolumba mająca swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych potwierdziła ukonstytuowanie się naszej Rady i nadała numer 17316.

Na prośbę Wielkiego Rycerza oraz Rady Powierników Ks. Bp Ryszard Kasyna zatwierdził wybór Ks.Dz. Prob. Zenona Myszk na Kapelana naszej Rady, oraz O. Prob. Mariusza Legieżyńskiego na Kapelana Pomocniczego.

W chwili obecnej Rada Rycerzy Kolumba działająca przy naszych parafiach liczy 31 Braci..

Wielki Rycerz Rady 17316

Zbigniew Gierczak